پارسی      English
 
 
استراتژی ها و اهداف بهبود

شركت مجتمع صنایع و معادن احیاء سپاهان به عنوان یك بنگاه اقتصادی تاثیرگذار در كشور ، دستیابی به  هدف افزایش سودآوری در راستای رسالت و خط مشی شركت را در سرلوحه كار خود قرار داده است و بر این اساس استراتژیهای ذیل را تعریف نموده است:

استراتژی تجزیه و تحلیل سبد سرمایه گذاری ها (هماهنگی جریان نقدی واحدهای كسب و كار):

در این استراتژی مجموعه شركتهای گروه، سرمایه گذاری های شركت احیاء را تشكیل می دهند كه مدیریت شركت سعی می كند بیشترین سود را از آنها كسب كند. در این زمینه سه استراتژی عمده اتخاذ می شود.

استراتژی رشد و توسعه:این استراتژی كه موجب رشد و افزایش در فروش، دارایی ها، ‌سود و یا تركیبی از آنها می گردد در شركت احیاء شامل موارد ذیل است:

استراتژی تمركز : توسعه فعالیتها و سرمایه گذاری در معادن سنگ آهن، توسعه  فعالیتها و سرمایه گذاری در ذغالسنگ خام و كنسانتره كك شو.

استراتژی تنوع همگون: 1-  گسترش و توسعه فعالیتهای ساختمانی از طریق مشاركت با توجه به توانمندیها و سوابق موجود گذشته.  2- سرمایه گذاری در تكمیل چرخه فولاد با توجه به تجربه موجود در زمینه صنایع فولادی.

استراتژی تنوع غیرهمگون: ورود به صنایع نفت،‌گاز و پتروشیمی با توجه به جذابیت موجود در این صنایع.

استراتژی ثبات:در این استراتژی  شركت تصمیم به ادامه فعالیت و سیاست های فعلی دارد به این دلیل كه وضعیت آینده قابل پیش بینی نیست . در شركت احیاء این استراتژی شامل گروهی از شركتهای مجموعه می شود كه با حفظ سودآوری موجود به ادامه فعالیت خود می پردازند. این استراتژی در بلندمدت تبدیل به استراتژی رشد یا كاهش در مورد این شركتها خواهد شد.

استراتژی كاهش:زمانی كه فروش شركت در حال كاهش است و سود در حال تبدیل به زیان است (شركتهای كم بازده)  و یا شركت در بهترین مرحله سازمانی خود قرار دارد و بهترین موقعیت فروش حاصل شده است، ‌شركت از این استراتژی استفاده می كند كه در شركت احیاء شامل فروش شركتهای ‌مس کاوان ، مرغداری صنعتی شهركرد، تارابگین ،عایق سپاهان،‌ بهپودر ، نگین كانی احیاء،‌ معدن كاوان، زركاوان، سرب و روی چنگرزه ،شن و ماسه قمبوان ،سنگ آهن ایله و آهن باران بوده است.  

استراتژی سرپرستی :

در این استراتژی شركت در تلاش است بین مهارتها و منابع ستاد با نیازها و فرصتهای شركتهای گروه تناسب لازم را برقرار نماید و باتمركز بر شایستگی های اصلی ستاد و ارزش حاصل از ارتباط بین ستاد و شركتهای گروه هم افزایی ایجاد نماید كه با بررسی عوامل كلیدی موفقیت شركتها، ‌شناسایی حوزه های عملكردی قابل بهبود و تجزیه و تحلیل میزان هماهنگی ستاد با شركتهای گروه انجام می شود. این استراتژی از دو طریق در شركت احیاء انجام می گیرد :

كسب هم افزایی میان واحدهای تجاری از طریق فراهم آوردن منابع لازم برای واحدها و توزیع مهارت و قابلیت های میان آنها .

هماهنگ كردن فعالیتهای واحدها به منظور ایجاد صرفه جویی های مقیاس (مثل خرید متمركز).

 
صفحه اصلی
اخبار و رویداد ها
مقالات
مصاحبه ها
پژوهش و فن آوری
گالری تصاویر
نظر سنجی ویژه سهامداران
 
آدرس : خیابان شریعتی، ابتدای بلوار صبا، كوچه خلیلی، ساختمان صبا ، پلاك ٢ کد پستی 1933814920      تلفن : 28172-021
فکس : 28172-021
  سوالات متداول آموزش نظر سنجی ویژه سهامداران نظرسنجی احیا ویژه عموم گالری تصاویر مقالات اخبار و رویداد ها
تولید و توسعه : واحد روابط عمومی و امور بین الملل شرکت مجتمع صنایع و معادن احیاء سپاهان