پارسی      English
 
 
مصاحبه با آقای ناصر باباشاهی کوهانستانی

ناصر باباشاهی كوهانستانی متولد آبان ماه 1333 اصفهان است. وی با شماره سهامداری..... یكی از سهامداران اصلی احیا بوده كه در بیش از 30 شركت مطرح كشور از جمله: پتروشیمی مارون، پتروشیمی اصفهان، پتروشیمی خراسان، تولید الیاف مصنوعی، پالایشگاه تهران، بانك پاسارگاد، نفت سپاهان، سیمان سپاهان، چینی ایران، سرامیك صنعتی اردكان، تكسرام، بیمه البرز و... سرمایه‌گذاری نموده است.

حال به بهانه بیستمین سالگرد تأسیس شركت احیاء سپاهان، در این شماره از فصلنامه به گفتگو با وی نشسته‌ایم:

آقای باباشاهی چه انگیزه‌ای باعث گردید به سرمایه‌گذاری در مجموعه احیا رو بیاورید؟

در حقیقت شركت احیاءسپاهان در بدو شروع به كارش اعلام كرد كه هر سهم معادل 22 سهم سوددهی داشته است كه این برای ما جای بسی امیدواری بود. از طرف دیگر چون عمده سهامداران این مجموعه ایثارگران بودند و این مسأله برای ما حاشیه امنی را ایجاد می‌نمود لذا در این شركت سرمایه‌گذاری كردم. از آن پس نیز نه تنها خانواده بلكه حدود 35 نفر از نزدیكانم را نیز تشویق نمودم تا در این مجموعه سرمایه‌گذاری كنند.

سود نقدی شركت احیاءسپاهان را در مقایسه با سا‌ل‌های گذشته چگونه ارزیابی می‌كنید؟

سودی كه شركت احیا برای سهامداران خود در نظر گرفته نسبت به سال گذشته 50% افزایش داشته است و با نگاهی اجمالی به این سیر، متوجه خواهیم شد كه این سود، سود معقولی است. ذكر یك نكته را در این سؤالتان ضروری می‌دانم و آن این است كه بیشترین سودی كه از سهامداری در این سال‌ها نصیب خود و خانواده‌ام شد از شركت احیاء سپاهان بوده است به طوری كه من در سال 1377 از این شركت، 10 میلیون تومان سهم خریداری نمودم و پس از آن، در تمامی افزایش سرمایه‌ها شركت كردم تا جایی كه تعداد سهام خود و خانواده‌ام از 700 هزار سهم فراتر رفت و در سال 1392 توانستم این تعداد سهام را به مبلغ 800 میلیون تومان بفروشم! احیاء سپاهان برای ما بسیار پربركت بوده است.

آیا انتقال دفتر مركزی احیا به تهران در رشد مجموعه احیا و در نتیجه ارتقای سود نقدی تأثیرگذار بوده است؟

بله. با انتقال دفتر مركزی احیا به تهران هزینه‌های جانبی (از جمله تعداد نیرو) كمتر شد؛ ضمن اینكه با چنین انتقالی به دلیل كمتر شدن فاصله بین مراكز مهم اقتصادی و سیاسی كشور از جمله: مجلس، وزارتخانه‌ها، اتاق بازرگانی ایران و... بهتر و راحت‌تر می‌توانند به امور مرتبط با شركت بپردازند و برای رساندن حرف خود و سهامداران به گوش یك وزیر یا مسؤول لازم نیست هزینه‌های گزافی را متحمل شوند و در نتیجه سرعت تصمیم‌گیری و اجرای امور بیشتر خواهد شد.

 
صفحه اصلی
اخبار و رویداد ها
مقالات
مصاحبه ها
پژوهش و فن آوری
گالری تصاویر
نظر سنجی ویژه سهامداران
 
آدرس : خیابان شریعتی، ابتدای بلوار صبا، كوچه خلیلی، ساختمان صبا ، پلاك ٢ کد پستی 1933814920      تلفن : 28172000-021
فکس : 28172000-021
تولید و توسعه : واحد روابط عمومی و امور بین الملل شرکت مجتمع صنایع و معادن احیاء سپاهان