پارسی      English
 
 
سوالات متداول

1-    نحوه دریافت اوراق سهام به چه صورت مي باشد؟

كليه سهامداران متقاضی دریافت اوراق سهام متعلق به خود بايد به همراه مدارك احراز هويت معتبر به محل اداره امور سهام شركت مجتمع صنایع و معادن احیاء سپاهان واقع در شهر اصفهان مراجعه نمايند.

2-    روزنامه هاي كثيرالانتشار جهت درج آگهي و اخبار شركت چيست؟

براساس آخرین مجمع عمومی عادی سالیانه منتهی به سال مالی 31/03/1395 روزنامه های جمهوری اسلامی و دنياي اقتصاد بعنوان روزنامه های کثیرالانتشار شرکت تعیین شده اند.

3-    برای دریافت سود سهم سالانه خود چگونه عمل نمائیم؟

پرداخت سود سهامداران در رعایت مفاد ماده 240 اصلاحیه قانون تجارت ( ظرف 8 ماه پس از تصمیم مجمع عمومی راجع به تقسیم سود) و حسب ضوابط سازمان بورس و اوراق بهادار صورت می پذیرد که با اعـلام شماره حساب بانکي فـراگير به همراه آدرس و شماره تلفن به امور سهام شرکت مجتمع صنایع و معادن احیاء سپاهان در زمان واریز سود که در سایت کدال و بورس هم قابل مشاهده است به حساب بانکی سهامداران واریز می گردد.

4-    انتقال دارایی سهام و حقوق قانونی سهامداران متوفی را چگونه پیگیری نمائیم؟

در این خصوص از طریق آدرس و شماره تلفنهای مندرج در سایت شرکت، با اداره امور سهام شرکت مجتمع صنایع و معادن احیاء سپاهان تماس حاصل فرمائید.

5-    استخدام در شرکت مجتمع صنایع و معادن احیاء سپاهان چگونه است؟

سرمايه هاي انساني متخصص و دانش مدار جزء دارايي هاي يک سازمان و به عنوان مهمترين مزيت رقابتي و کمياب ترين منبع در اقتصاد دانش محور امروز است. ارائه محصولات و خدمات متفاوت و با کيفيت، کاهش هزينه ها، خلاقيت و نوآوري و افزايش رقابت پذيري از مزاياي وجود سرمايه انساني کيفي و دانش مدار است. در اين راستا به منظور جذب و انتخاب افراد شايسته و کارآمد از ميان متقاضيان استخدام ، فرآيند «تأمين نيروي انساني در شرکت مجتمع صنایع و معادن احیاء سپاهان » موجود مي باشد.

مديريت اين فرآيند در شرکت بر عهده واحد نیروی انسانی مي باشد که در زمان نيازسنجي، نيروي انساني در شرکت مجتمع صنایع و معادن احیاء سپاهان به بانک اطلاعاتی متقاضیان استخدام رجوع می کند.

6-    وضعیت تورهای شرکت به چه صورت می باشد؟

بنا به درخواست جمع کثیری از سهامداران که موفق به حضور در مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت مجتمع صنایع و معادن احیاء سپاهان (به دلیل بعد مسافت، ناتوانی جسمی و ...) و نیز جهت عدم امکان حضور کلیه سهامداران در مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت، رعایت حقوق ایشان و جلوگیری از اتلاف وقت در اجرای کامل دستورات مجمع، قرعه کشی مشهد مقدس با حضور تعدادی از سهامداران معتمد و عمده به صورت الکترونیکی انجام گردید.

7-    تاریخ و مکان برگزاری مجامع در چه تاریخی می باشد؟

آگهی تاریخ و مکان برگزاری مجامع از چند هفته قبل در سایت شرکت، سایت کدال و بورس ، روزنامه های جمهوری اسلامی و روزنامه دنياي اقتصاد و همچنین اداره سهام شرکت قابل ارائه می باشد.

8-    پیش بینی سود سهام را چگونه ارزیابی می کنید؟

سود سهام شرکت مجتمع صنایع و معادن احیاء سپاهان طی سالیان گذشته همواره در حال رشد بوده است این درحالیست که بسیاری از شرکتهای بورسی در سالهای اخیر بدلیل رکود اقتصادی با کاهش سودآوری و در نتیجه کاهش سود تقسیمی هر سهم مواجه بوده اند.در هر حال امیدواریم شرایط اقتصادی به گونه ای باشد که در سنوات آتی آینده بهتری داشته باشیم.

9-    چرا ارزش سهام شرکت مجتمع صنایع و معادن احیاء سپاهان کم است؟

بازار بورس اوراق بهادار از دی ماه سال 1392 وارد رکود گردید و قیمت سهام تمامی شرکتها کاهش یافت. شرکتهایی که در صنعت فولاد یا سنگ آهن فعال بودند قیمت سهامشان به یک چهارم کاهش یافت. در شرکت مجتمع صنایع و معادن احیاء سپاهان با حضور فعال در بازار و اقدامات هوشمندانه مانع از کاهش قیمت سهام شده است.

10-    چرا تعداد سهام شرکت مجتمع صنایع و معادن احیاء سپاهان افزایش نمی یابد؟

تعداد سهام با افزایش سرمایه افزایش می یابد.

11-    چرا افزایش سرمایه صورت نمی گیرد؟

فرآیند افزایش سرمایه به این صورت می باشد که پس از تهیه طرح توجیهی افزایش سرمایه و تایید بازرسی قانونی شرکت طرح افزایش سرمایه به تصویب هیأت مدیره شرکت می رسد و پس از آن سازمان بورس و اوراق بهادار مجوز افزایش سرمایه را صادر می نماید. تصویب افزایش سرمایه در صلاحیت مجمع فوق العاده شرکت می باشد. از این رو هرگونه افزایش سرمایه مورد نیاز شرکت در چهارچوب فرآیند فوق در زمان مقتضی صورت خواهد پذیرفت.

12-    چرا سود انباشته به صورت سهام جایزه تقسیم نمی شود؟

تبدیل سود انباشته به سهام جایزه به معنای افزایش سرمایه از محل سود انباشته است لذا می بایست در صورت وجود توجیه اقتصادی فرآیند مطرح شده در سوال 11 صورت پذیرد.

 
صفحه اصلی
اخبار و رویداد ها
مقالات
مصاحبه ها
پژوهش و فن آوری
گالری تصاویر
نظر سنجی ویژه سهامداران
 
آدرس : خیابان شریعتی، ابتدای بلوار صبا، كوچه خلیلی، ساختمان صبا ، پلاك ٢ کد پستی 1933814920      تلفن : 28172000-021
فکس : 28172000-021
تولید و توسعه : واحد روابط عمومی و امور بین الملل شرکت مجتمع صنایع و معادن احیاء سپاهان